NATURALNE PASZE DLA KONI

W 2015 roku rozpoczęliśmy prace nad wyselekcjonowaniem linii produktów przeznaczonych dla koni. Na bazie własnych doświadczeń związanych z hodowlą koni i we współpracy ze specjalistami w żywieniu koni przygotowaliśmy produkty będące podstawą w naturalnym żywieniu koni. Każda partia wyprodukowanej paszy została zbadana w laboratorium Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej. Komponenty do naszych produktów nie pochodzące z gospodarstwa zawsze mają atesty dopuszczające na rynek paszowy.

Położenie gospodarstwa na terenach Natura 2000, dobór łąk i stały nadzór weterynaryjny wyróżniają nasze produkty. Wierzymy że naturalne produkty dają to co najlepsze dla koni. Oferujemy też wsparcie naszego doradcy żywieniowego który chętnie podpowie jak skomponować optymalną dietę dla Państwa koni. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku gdzie znajdziecie Państwo bieżące informacje na temat produktów, promocji i żywienia koni.

Trawokulki to doskonałe uzupełnienie diety wszystkich koni, niezależnie od rasy, wieku czy rodzaju wykonywanej pracy. W naszym gospodarstwie trawokulki to granulat z trawy a nie z siana.To znaczy, że bezpośrednio po ścięciu trawa trafia do granulatorni gdzie jest suszona gorącym powietrzem i granulowana. Wysoka temperatura zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, co jest niezwykle ważne w przypadku koni z wrażliwym układem pokarmowym i oddechowym.

Sieczka tradycyjna zaleca jest jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomaga dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna. Szczególnie polecana jest dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej jako spowalniacz jedzenia oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka.

Lucerna-mix to połączenie granulatów z doskonałej jakości lucerny oraz mieszanki traw i ziół. Lucerna jest rośliną niezwykle delikatną, co utrudniania jej suszenie i dostarczanie w formie sieczki. Dzięki granulacji konie otrzymują to co z rośliny najlepsze, czyli liście, zawierające witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Lucena-mix może być podawana wszystkim koniom. Ze względu na dużą ilość białka dobrej jakości jest cenną paszą w żywieniu źrebiąt, klaczy źrebnych i karmiących, a także koni starszych i słabo wykorzystujących paszę.

Wysłodki buraczane niemelasowane dostarczają wolno uwalnianej energii i zawierająca białko , błonnik i wapń. Ich podawanie zmniejsza ilość węglowodanów niestrukturalnych w diecie koni, a tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo zaburzeń fermentacji w jelicie grubym. Wysłodki buraczane można stosować u wszystkich koni. Dzięki obniżonej zawartości cukru, nadają się dla koni z problemami układu pokarmowego, problemem metabolicznym czy po przebytym ochwacie.

Płatki jabłkowe to suszone wytłoki z jabłek. Dzięki ich wyjątkowej smakowitości, są chętnie zjadane przez konie, doskonale sprawdzają się jako dodatek do wysłodków buraczanych, czy namoczonych trawokulek. Dzięki zawartości pektyn są naturalnym prebiotykiem wpływającym na korzystny rozwój flory bakteryjnej w obszarze żołądkowo-jelitowym. Pomagają w przemyceniu niejadkom witamin, suplementów oraz leków.

Pasze dla koni można kupić:

Magdalena Żak - tel.: 606-879-435