TRAWOKULKI - uzupełnienie diety, zamiennik siana, przysmak.

Trawokulki to doskonałe uzupełnienie diety wszystkich koni, niezależnie od rasy, wieku czy rodzaju wykonywanej pracy. Trawokulki produkowane są na bazie mieszanki 50 gatunków traw i ziół dostępnych na polskich pastwiskach, a co za tym idzie doskonale nadają się dla naszych koni. Dobrze dobrana mieszanka oraz spełnienie wymogów programu ochrony przyrody Natura 2000 gwarantuje zachowanie najwyższej jakości.

Specjalna metoda suszenia traw zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni, co jest niezwykle ważne w przypadku koni z wrażliwym układem pokarmowym i oddechowym. Trawokulki nie obciążają układu pokarmowego konia, stanowią najlepsze dla roślinożerców źródło wolno uwalnianej energii i nie powodują nadpobudliwości u koni.

Dla kogo są trawokulki?

Trawokulki zalecane są, jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomagają dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna oraz najłatwiej przyswajalnej formy białka. Szczególnie polecane są dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej, jako spowalniacz jedzenia oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka. Można podawać je zarówno na sucho jak i na mokro. W obu formach spowalniają spożywanie paszy treściwej i regulują procesy trawienne. Są doskonałym sposobem na przemycanie niejadkom różnego rodzaju leków czy suplementów. Dzięki możliwości podawania na mokro są szczególnie polecane koniom starszy, które miewają trudności z żuciem siana czy pasz treściwych. Trawokulki stanowią również doskonałe rozwiązanie dla koni z problemami oddechowymi, podawane na mokro nie pylą, dzięki czemu nie powodują podrażnienia układu oddechowego, przy czym pomagają dostarczyć niezbędnej ilości białka i włókna, których niedobory często występują u koni karmionych moczonym sianem zadawanym z siatki.

Stosowanie

W przypadku stosowania trawokulek jako dodatku do paszy treściwej zalecana dawka wynosi od 1 do 2kg dziennie. Jako alternatywa dla siana do 1,5kg na każde 100kg masy ciała zwierzęcia.

Zalety

  • wysoka zawartość włókna
  • nie pyli
  • można podawać namoczone
  • bez dodatku cukrów
  • wolne uwalnianie energii, nie powoduje nadpobudliwości.

Skład

  • 100% mieszanka traw łąkowych.
  • Waga netto opakowania: 20 kg

Parametry:

Białko surowe 10%
Włókno surowe 32%
Popiół surowy 6%
Wilgotność 12%

Pasze dla koni można kupić:

Magdalena Żak - tel.: 606-879-435