SIECZKA TRADYCYJNA - pasza objętościowa, dodatek, zamiennik siana

Sieczka tradycyjna to doskonałe uzupełnienie diety wszystkich koni, niezależnie od rasy, wieku czy rodzaju wykonywanej pracy. Jest to jedyna sieczka dostępna na rynku, która oparta jest na mieszance 50 gatunków traw i ziół dostępnych na Polskich pastwiskach, a co za tym idzie doskonale nadająca się dla naszych koni. Trawa jest cięta na wiosnę przed wykłoszeniem. Zawiera optymalną ilość dobrze przyswajalnych naturalnych witamin i minerałów.

Dla kogo jest sieczka tradycyjna?

Sieczka tradycyjna zaleca jest jako uzupełnienie diety każdego konia. Pomaga dostarczyć niezbędnego do prawidłowego działania przewodu pokarmowego włókna. Szczególnie polecana jest dla koni z tendencją do szybkiego pochłaniania paszy treściwej jako spowalniacz jedzenia oraz dla koni narażonych na Zespół Wrzodów Żołądka. Sieczka wspomaga wydzielanie śliny, która tworzy bufor w bez gruczołowej części żołądka, nie powodując podrażnień ścian żołądka w czasie przyjmowania paszy treściwej. Jeśli w żołądku znajduje się więcej kwasu trawiennego niż śliny, może prowadzić to do bolesnych wrzodów żołądka. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że koń zjada 1kg owsa w czasie ok. 10 minut, przeżuwając w tym czasie ok. 850 razy, ten sam koń spożywa 1kg siana w czasie ok. 40minut przeżuwając około 3400 razy. Wystarczy garść sieczki, aby spowolnić proces spożywania paszy treściwej, a tym samym uchronić konia przed możliwością zachorowania na chorobę wrzodową.

Stosowanie

Zgodnie z założeniem pasze objętościowe powinny stanowić około 80-100% całkowitej diety koni. W przypadku stosowania sieczki jako alternatywy siana, sugerowana ilość wynosi 1,5- 2% masy ciała zwierzęcia. W przypadku kiedy sieczka stanowi uzupełnienie posiłku zwierzęcia należy stosować około 0,5kg na jeden posiłek.

Zalety

  • źródło włókna w diecie
  • jako dodatek wydłuża czas przeżuwania
  • zwiększa produkcję śliny biorącej udział w prawidłowym trawieniu
  • zapobiega chorobom np. wrzodom
  • źródło naturalnych minerałów i witamin

Skład

  • 100% mieszanka traw i ziół łąkowych.
  • Waga netto opakowania: 12,5 kg

Parametry:

Minimum białko surowe 7%
Włókno surowe 29.5%
Popiół surowy do: 5%
Chlorki do: 1.1%

Pasze dla koni można kupić:

Magdalena Żak - tel.: 606-879-435