WYSŁODKI BURACZANE NIEMELASOWANE- źródło wolno uwalnianej energii, wspierają trawienie, źródło wapnia.

Wysłodki buraczane niemelasowane to smaczna pasza z buraków cukrowych, dostarczająca wolno uwalnianej energii i zawierająca sporo białka, błonnika i wapnia. Ich podawanie zmniejsza ilość węglowodanów niestrukturalnych w diecie koni, a tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo zaburzeń fermentacji w jelicie grubym.

Dla kogo są wysłodki buraczane niemelasowane?

Wysłodki buraczane można stosować u wszystkich koni. Dzięki obniżonej zawartości cukru, nadają się dla koni z problemami układu pokarmowego, problemem metabolicznym czy po przebytym ochwacie. Wysoka zawartość włókna wspiera procesy trawienne. Są źródłem wapnia, które reguluje pH soków żołądkowych, jest to niezwykle ważne u koni karmionych dużą ilością ziarna oraz koni ze stwierdzonym Syndromem Wrzodów Żołądka. Wysłodki stanowią dobrą paszę dla koni z problemami oddechowymi, dzięki podawaniu na mokro nie pylą i nie podrażniają dróg oddechowych. Szczególnie zalecane są dla koni słabo wykorzystujących paszę, w okresie rekonwalescencji czy potrzebujących dodatkowej dawki wolno uwalnianej energii.

Stosowanie

Z uwagi na zmianę objętości wysłodków po zalaniu wodą zaleca się stosowanie 100-250g na każde 100kg masy ciała konia dziennie, rozłożone na kilka posiłków. Wysłodki należy podawać na mokro. Czas moczenia to około 8 godzin.

Zalety

  • nie zawierają cukru i skrobi
  • źródło wolno uwalnianej energii, nie powodują nadpobudliwości
  • wysoka zawartość włókna, błonnika i wapnia
  • nie pylą

Skład

  • 100% wysłodki buraczane niemelasowane
  • Waga netto opakowania: 20 kg

Parametry:

Białko ogólne 8.22%
Cukier 3.5%
Włókno surowe 17%
Rozkrusz 0.8%
Wilgotność 13.15%

Pasze dla koni można kupić:

Magdalena Żak - tel.: 606-879-435